Як вибрати опалення та не злити гроші на вітер?

Як вибрати опалення та не злити гроші на вітер?

Понад десять років ми займаємося автономним опаленням, монтували системи опалення у різних об'єктах: це квартири та котеджі, офіси, медичні центри та дитячі дошкільні заклади, невеликі виробництва; це приватні об'єкти та бюджетні. І повірте, у кожного індивідуальні особливості, які краще відразу врахувати до запуску системи опалення, щоб потім усі залишилися задоволеними результатом. Але ви й самі це знаєте.

Пропонуємо Вам наш досвід та сподіваємось, що це допоможе Вам врахувати всі витрати та нюанси при виборі опалення.

Найпоширеніший варіант у нас - газове опалення, давно всім зрозуміле, перевірене часом. Ось тільки сьогодні газ став дорогим. Є альтернатива – електричний котел. Вже простіше, особливо при будівництві котеджу, не треба вести газ до ділянки. Так, це зручно – в одній системі, в одному приладі і опалення, і гаряча вода, можна підключити обігрів підлоги в потрібному місці від котла. При цьому є питання ціни для системи з будь-яким котлом.

Щоб у будинку було тепло та комфортно, Вам необхідно буде для встановлення котла:

- отримати дозвіл на встановлення котла та розробити проект, потім ввести його в експлуатацію;

- монтаж та введення в експлуатацію виконують лише сертифіковані фахівці або фірми;

- по всьому будинку прокласти кілометри труб, купити купу фітингів та додаткового обладнання.

Наслідкикапітальний ремонт неминучий, якщо це не новобудова.

Нюанси:

- дешевий котел пропрацює не довго, і приблизно через 5 років Ви купите новий, ремонту він практично не підлягає;

- гарний котел з терміном експлуатації 10-15 років коштує немало;

- без обов'язкового щорічного сервісу, знову ж таки, чесним та порядним сертифікованим фахівцем, про гарантію на котел можна забути;

- ризик залишитись без опалення у сильний мороз, коли на котел максимальне навантаження;

- Ви не можете виїхати надовго, якщо у котла немає автоматики з функцією "антизамерзання", не виключені протікання.

На досвіді своїх об'єктів ми переконалися, що давно існує гідна альтернатива звичним системам опалення, що складаються з котла, труб та води.

Зверніть увагу на керамічні панелі опалення. Сьогодні це одні з найекономічніших приладів для електроопалення. Опалювальні панелі добре зарекомендували себе при опаленні об'єктів. Багато хто вже оцінив їхню перевагу перед традиційними котлами та конвекторами. Всі плюси керамічних обігрівачів очевидні:

- тільки в тому випадку, якщо Ви хочете офіційно оформити електроопалення та «електротариф», Вам знадобляться технічні умови та проект, введення в експлуатацію немає;

- немає системи у звичному вигляді: труби, фітинги, додаткове обладнання не потрібне, виключені протікання та замерзання;

- монтаж легко виконується, потрібні тільки руки, здатні забити два дюбелі у стіну;

- немає сервісного обслуговування, а гарантія є; термін експлуатації – щонайменше 25-30 років;

- сьогодні це прилади із найменшим споживанням; навантаження на мережу в кіловатах мінімальне, а значить, можна обійтися в багатьох випадках без збільшення потужності і додаткових витрат.

Відмінність технологій

Звична система з котлом споживає газ або електрику на нагрівання до певної температури всього об'єму води в системі, і частина тепла втрачається системою, перш ніж дійде по кільцю безпосередньо до батареї в будь-якому приміщенні. При підборі котла розрахунок йде за нормою мінімум 1 кВт на 10 кв. м без гарячого водопостачання та без запасу потужності. Система опалення з керамічних панелей розраховується виходячи із споживання 0,45 кВт на 10 кв. м. У керамічних панелей хорошого виробника інша технологія: вони більше віддають тепла, ніж звичайні батареї, і споживають електрику саме в тому місці, де потрібне тепло. Немає втрат у системі, а значить, працюють більш економно, ніж системи з котлами. Додатковий плюс: можливість налаштувати свій мікроклімат у кожному окремому приміщенні, легко встановити температуру повітря у спальнях вище, ніж у кухні, наприклад, або налаштувати роботу під двотарифний лічильник для більшої економії.

Економічність

Для наочності: для опалення квартири 50 кв. м потрібен електричний котел потужністю мінімум 5 кВт без нагріву води або керамічні панелі сумарної потужності 2,25 кВт!

Зовнішній вигляд

Якщо коротко – гарне обличчя суттєво відрізняється від ребристого, запиленого фейсу.


Если Вы еще не приняли решение что выбрать, свяжитесь с нами, мы сделаем БЕСПЛАТНЫЙ расчет, и Вы сможете увидеть цену вопроса и расходы на отопление зимой.